Медичний вісник

Про здоров’я ваших діток дбає сестра медична сестра

Северіна Марина Петрівна

 

 

 

 

Перша медична допомога в умовах війни

Існують загальні правила, яких варто дотримуватись, надаючи першу медичну допомогу в умовах війни.

                                     Перша медична допомога при опіках

Директор центру регенеративної медицини Володимир Веремчук зазначає, що опіки – досить поширене поранення зараз.

“Якщо біля вас людина з ураженням шкіри, потрібно:

Щоб зменшити інтоксикацію та уникнути зневоднення потерпілому також варто випити води й, за потреби, знеболювальне. Якщо є можливість або необхідність, потерпілого треба направити до медиків.

Володимир Веремчук наголошує, ні в якому разі не можна при опіках використовувати:

 

перша допомога при термічних опікахОпік потрібно прикрити стерильною пов’язкоюФото: www.pexels.com

Допомога при хімічних опіках

Перша допомога при термічних опіках

Що не можна робити при опіках:

  1. Накладати лосьйони, мазі, жир або лід до опіку.
  2. Торкатися пошкодженої ділянки.
  3. Проколювати міхури.

Перша медична допомога при пораненнях і кровотечах

перша медична допомога при кровотечахКровотечу треба якнайшвидше зупинитиФото: www.pexels.com

Перша медична допомога при артеріальній кровотечі

Артеріальна кровотеча є небезпечною. З пошкодженої артерії швидко тече яскраво-червона кров, що пульсує, а при пошкодженні великих артерій кров може бити фонтаном, уривчасто.

Під час надання першої допомоги:

Перша медична допомога при внутрішній кровотечі

Як зрозуміти, що це внутрішня кровотеча:

Як допомогти потерпілому:

Перша медична допомога при переломах

Що таке перелом та які є види

Перелом – це раптове порушення цілісності кістки. Він буває відкритим й закритим.

Відкриті переломи – це переломи, при яких є відкрита рана в місці перелому. Такі переломи можуть являти собою загрозу для життя людини внаслідок:

При відкритих переломах транспортування потерпілого в медичну установу проводиться на ношах у положенні лежачи на спині.

Закриті переломи – це переломи, при яких відсутня рана в місті перелому.

Характерні ознаки перелому

  1. Біль, що підсилюється при будь-якому русі й навантаженні на кінцівку.
  2. Припухлість.
  3. Патологічна рухливість у місці перелому.
  4. При відкритих переломах можуть спостерігатися кісткові уламки в рані.
  5. Переломи кінцівок супроводжуються їх скороченням і викривленням у місці перелому.
  6. Поява набряклості й синця.
  7. При переломах кісток черепа можлива кровотеча з вух.
  8. При переломах ребер – болючість при диханні та характерний хруст у місці перелому при дотику.

перша медична допомога при переломахПри переломі кінцівку потрібно обов’язково зробити нерухомоюФото: www.pexels.com

Перша медична допомога при відкритих переломах

Перша медична допомога при закритих переломах

Кульове поранення: перша медична допомога

Перш за все при наявності кульового поранення потрібно оцінити пульс постраждалого та перевірити наявність дихання і чи при свідомості взагалі людина.

Якщо ж стало зрозуміло, що постраждалий без свідомості – переведіть його у положення лежачи на боці.

Не забудьте перевірити, чи не запав язик – необхідно відкрити потерпілому рот і висунути вперед нижню щелепу або фіксувати висунутий назовні язик потерпілого.

Як надати першу допомогу?

Що робити при панічних атаках

Під час війни людина переживає багато емоцій, одною з найсильніших емоцій є страх. Іноді він може ставати неконтрольованим та переростати в приступ панічної атаки.

Серед симптомів панічної атаки:

Перша допомога при панічній атаці

  1. Зрозуміти, що від панічної атаки людина не помирає, не виникає інфаркт.
  2. Заземлитись (ногами стати на підлогу/сісти на стілець/руками опертись об стіну).
  3. Почати рахувати від двадцяти до нуля.
  4. Почати розглядати предмети навколо, наприклад, називати предмети одного кольору.
  5. Пити воду маленькими ковтками.
  6. Взяти смоктальну цукерку.
  7. Дихати по квадрату (4 секунди вдих, 4 затримка, 4 видих, 4 вдих) і так по колу.

що робити при панічних атакахПід час панічної атаки людина думає, що помираєФото: www.pexels.com

Як відрізнити панічну атаку від тривоги?

Практичний психолог Євген Садика зазначає, що часто підвищену тривогу плутають із панічною атакою. Проте під час підвищеної тривожності немає соматичних проявів. А найголовніша відмінність панічної атаки від тривоги: людина, яка переживає панічну атаку, думає, що вона помирає.

Панічна атака має тенденцію до повторення та посилення, оскільки тепер кожен сигнал тіла, схожий на той, що був пережитий під час минулої панічної атаки, інтерпретується як її можливий новий початок, що спричиняє зростання тривоги, за цим – зростання фізіологічних реакцій.

Тривога поширюється дедалі більше, досягаючи незабаром рівня панічної. Так панічна атака сама стає емоційною травмою і викликає довготривалі та короткочасні наслідки, характерні для таких травм”, – коментує Євген.

Він надає також рекомендації, що робити, якщо відчуваєте, що насувається панічна атака:

Вдих-видих. Картки для дихальних практик стабілізації

Від дитячої психологині Світлани Ройз

Опис

Дихання – це дія, яку люди рідко коли усвідомлюють. Утім, цей важливий процес дозволяє неабияк впливати на фізичний та емоційний стан. За допомогою дихальних практики ми можемо заспокоїтися, узяти під контроль тривогу та прояви стресу. Практикуючі ці вправи з дітьми, дорослим важливо пам’ятати: до семирічного віку всі процеси – «тілесні». Тобто діти думають, рухаючись. Концентрація уваги, уміння зосередитися на уявному об’єкті поки лиш напрацьовуються. А ще вони не автоматизували лічбу, тож практики, в яких дитина має рахувати секунди тривання вдиху й видиху, можуть бути менш продуктивними, ніж хотілося б, відтак таких вправ тут немає.

Посилання : Breathe_cards_Royz

Щеплення   АКДП все, щоповинні знати батьки про вакцину

     На сьогоднішній день багато батьків відмовляються від вакцинації, коментуючи свою незгоду на дитячі щеплення тим, що вони дуже небезпечні для здоров’я малюків. Щеплення АКДП відноситься до найбільш спірним. Мами і тата не впевнені, що ця щеплення так необхідна. Однак варто піддавати перевірці дитячий організм, адже зіштовхнувшись з небезпечними захворюваннями, від яких захищає АКДП, немає впевненості, що він зможе дати їм відсіч. Так чи варто довіряти цій щеплення? Давайте спробуємо розібратися.

АКДП – що це?

Вакцина АКДП призначена для попередження особливо небезпечних форм таких поширених хвороб, як коклюш, правець, дифтерія. А розшифровуватися вона, як «адсорбована коклюшно-дифтерійно-правцева вакцина». Закордонним замінником є Інфанрікс.

Для чого потрібна щеплення АКДС?

     Дифтерія, правець і коклюш – гострі захворювання, які носять інфекційний характер. Вони протікають досить складно, та і лікування вкрай важкий і тривалий. Дифтерія і коклюш – це інфекції, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Крім цього вони можуть спровокувати справжню епідемію, тривалість якої становить від двох до чотирьох років.

    Дифтерія супроводжується інтенсивним набряком глотки і гортані, істотним збільшенням лімфатичних вузлів і серйозною інтоксикацією всього організму. Ці симптоми можуть призвести навіть до летального результату. Крім того, великий ризик виникнення паралічу, збоїв в роботі серця, центральної нервової системи, а також нирок.

    При коклюші спостерігаються часті приступи спазматичного кашлю характеру. Такий кашель може зберігатися тижнями, заважаючи нормальній життєдіяльності. Велика ймовірність розвитку пневмонії, пошкодження мозку і виникнення судом. Особливу небезпеку захворювання становить для дітей до двох років.

    Однак у першу чергу вакцина АКДП є профілактичним заходом правця, який з усіх перелічених недуг вважається самим критичним для життя дитини. Правець передається контактним шляхом. Захворювання розвивається, коли збудник проникає до ушкоджених тканин, до яких не надходить кисень. Обумовити правець можуть поранення, обмороження, замети, опіки, уколи всілякими колючками. У немовлят правець може виникнути в результаті обрізання пуповини за допомогою нестерильних інструментів.

    Збудник виробляє токсин, який атакує нервову систему і провокує появу судом і напруги в абсолютно кожної м’язі тіла. Хворий нагадує «дугу», у нього спостерігається сильне потовиділення, а щелепи змикаються так, що їх неможливо нічим розтиснути. При цьому сильно піднімається температура тіла – вона може досягати позначки в 42 градуси. Проте найстрашнішим є той факт, що при цьому відбувається порушення функцій організму, включаючи дихальну і глотательную. Велика ймовірність коми або паралічу серця. У більшості випадків хвороба закінчується трагічно – смертю. І навіть найсучасніше лікування не може гарантувати позитивного результату.

    Якщо людина не щеплена, перебіг цих захворювань непередбачуваний. Якщо ж щеплення АКДП була зроблена, то організм може навіть і не помітити інфекцію або захворювання пройде досить легко і без наслідків. Саме тому ВООЗ рекомендує робити дану щеплення всім дітям без винятку.

Небезпечне захворювання кір: відмова від щеплення і його наслідки

     Останнім часом ситуація навколо щеплень загострюється. У засобах масової інформації описуються страшні ускладнення після такої медичної процедури, включаючи навіть летальні випадки. Треба сказати, що людство ще не придумало нічого, що могло б захистити його від важких недуг. У рідкісних випадках при проведенні процедури виникали страшні наслідки. Подібні ситуації змушують батьків задуматися про необхідність щеплення для дітей грудного віку. Проте невакцинованих дуже складно влаштувати в дитячий садок, тому основна частина батьків сприймає процедуру як належне. І все ж знаходяться ті, хто пише відмова від щеплення. Закон в цьому випадку на боці батьків. Звичайно, дитину можуть не взяти в дитячий сад, але це все ж не так погано, як загроза здоров’ю. Проте варто поглянути на це питання і з іншого боку. Наприклад, якщо дитині не проводилась вакцинація від кору, він цілком може заразитися цим важким захворюванням. Вірус зберігається в приміщенні протягом двох годин. Нещеплені діти практично всі хворіють на кір.

     Симптоми: У захворівшої дитини підвищується температура, з’являється кашель, сльозотеча, нежить, кон’юнктивіт. Всі ці ознаки бувають і при ГРЗ, але через 2-3 дні виникає висип на обличчі, голові, за вухами. Це важке захворювання з ускладненнями. Приймаючи рішення написати відмову від щеплення, треба знати про нього все. У дітей після народження зберігається імунітет. Якщо мама раніше хворіла на кір або ж прищеплювалася від цього захворювання, дитина протягом півроку не захворіє. Кір – це досить важке захворювання з такими ускладненнями, як втрата слуху і зору, отит, пневмонія і навіть розумова відсталість. Також при цій хворобі високий рівень смертності. Тому відмова від щеплення може з’явитися причиною летального результату.

     Перебіг захворювання: Прихований період інфекції – 9-11 днів. Ще на цій стадії можуть проявитися перші симптоми кору. У початковому, що не є специфічним періоді з’являються білясті цятки на слизовій щік, твердого та м’якого піднебіння, кон’юнктивіт. Також посилюється кашель і нежить, підвищується температура. Виникає висип на різних ділянки тіла в суворій послідовності. Спочатку вона охоплює обличчя, шию, тулуб, стегна, руки, стопи, гомілки. Плями неправильної форми зосереджені найбільше на обличчі, шиї і грудній клітці. В даний час відзначається зниження захворюваності на кір. Відмова від щеплення, якщо він буде набувати масового характеру, може змінити ситуацію не в кращий бік.

     Щеплення: Вакцинація проти кору проводиться дітям, які досягли 12-15 місяців. Друге щеплення роблять в 6 років. Імунітет зберігається протягом 25 років.

 Іноді після вакцинації спостерігаються такі реакції:

– висока температура;

–  кон’юнктивіт;

–  нежить;

–  кашель;

– блідо-рожевий висип.

     Всі ці явища зникають через 3 дні. Однак бувають і ускладнення, які призводять до алергічних реакцій, ураженням  нервової системи, судом. Іноді зустрічається і тромбоцитопенія. У разі забруднення відкритої ампули золотистим стафілококом може з’явитися синдром токсичного шоку, який здатний привести до летального результату.

     Висновок :Ускладнення, які бувають після вакцинації, іноді лякають людей. Зваживши всі «за» і «проти», вислухавши думку медиків, батьки приймають рішення щодо того, робити щеплення чи відмовитися від нього. Формально закон на стороні батьків, проте в реальному житті без щеплення  дитину не беруть до дитячого закладу. І це цілком виправдано, оскільки відсутність щеплення  може призвести до масового карантину.

     Шановні батьки, не вірте людям, які досить часто не є професіоналами, і які агітують Вас проти вакцинації.

     Вони на дають собі звіту, яке лихо може спіткати людей внаслідок не тільки повної, а навіть часткової відміни проведення щеплень. Діти і навіть дорослі знову почнуть масово хворіти на дифтерію, кір, поліомієліт та інші „керовані” інфекції і не всі вони після цього залишаться живі та здорові. Варто зауважити, що чим старше є людина, тим важче вона переносить будь-які хвороби, особливо інфекційні і тим частіше розвиваються ускладнення. Пам’ятайте, що в Україні використовуються лише безпечні та ефективні вакцини. Робіть щеплення собі і своїм дітям бо тільки так Ви можете запобігти інфекційним захворюванням.

 

/Files/images/medichna_stornka/harchuvannya/333.jpgЯК НЕ ЗАХВОРІТИ В ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ

  З точки зору медицини, віддавати дитину в дитячий дошкільний заклад треба або в 3 місяці (як це відбувалося 30 років тому, коли мами майже відразу виходили на роботу), або в 4,5 роки. На перший варіант навряд чи хто-небудь сьогодні погодиться. Тому розберемо другий варіант, який є кращим.

   У чому, власне, головна небезпека?У зануренні вашої домашньої дитини в агресивне вірусно-мікробне середовище, яке, до того ж, кожні 3-4 тижні оновлюється. Для того, щоб протистояти цьому середовищу, потрібно мати добре працюючу імунну систему, яка дозріває більш-менш до зазначеного терміну. ​​

  Крім цього (і це дуже важливо) дитина до цього часу дозріває для психологічної роботи з нею – ви можете переконати її в необхідності вашого вчинку, та й вона сама тягнеться до однолітків, шукає спілкування. Дитячий сад швидше стане для неї джерелом позитивних емоцій, що саме по собі сприяє боротьбі з інфекцією.Дитина постійно плаче, знаходиться в стані стресу від розлуки з батьками – відмінна здобич для вірусів і мікробів.

 Але чи можна що-небудь зробити, якщо необхідно віддати дитину в дитячий заклад раніше? Думаю, що так.

  У першу чергу хочеться сказати про загартовування. Адже тривале перебування дитини на свіжому повітрі, чисте і прохолодне повітря в кімнатах, бігання босоніж по підлозі і т. д. – повинні увійти в життя вашої дитини якомога раніше, тим більше якщо ви заздалегідь знаєте, що їй належить рано піти в дитячу установу.

  Ще одна важлива деталь – привчайте, наскільки можливо, свою дитину до контактів з іншими дітьми (запрошуйте їх у гості, спілкуйтеся на дитячих майданчиках і т.д.). Малюк отримує психологічний досвід – і одночасно тренується його імунна система.

 Нарешті, існує і медикаментозний метод зміцнення імунітету, своєрідні щеплення проти вірусів і мікробів, найчастіше викликають респіраторно-вірусні захворювання – головний бич дітей, що пішли в дитячий заклад. До таких препаратів відноситься, наприклад, Рибомуніл, IRS-19 та ряд інших.

 Головна особливість цих препаратів полягає в тому, що вони містять ДНК мікробів і вірусів та їх оболонок, що викликають утворення як негайного, так і відстроченого імунітету. На відміну від багатьох інших імуномодуляторів подібні препарати нешкідливі, тому що підвищують опірність організму до вірусів і мікробів природним чином.

  Існують і інші маленькі хитрощі промивання носоглотки дитини 0,85-1% розчином кухонної солі після приходу з дитячого закладу, змазування зовнішніх відділів носових ходів оксоліновою мазю, вітамінізація організму.

 І ще одне. Якщо дитина все-таки захворіла, не тримайте її у будинку 3-4 тижні. Досить кількох днів. Адже за місяць в дитячому колективі з’являться вже інші віруси і мікроби, перед якими ваша дитина беззахисна, і можливий новий спалах хвороби.

Однак якщо респіраторні захворювання протікають важко, ускладнюються астматичним синдромом, якщо загострюються хронічні захворювання, подумайте, чи варте відвідування дитячого садка, подальших проблем зі здоров’ям.

 

Як говорити про короновірус-19 з маленькими дітьми

coloring book

Режим харчування дитини вдома

1. Пам΄ятайте, що раціональне харчування – одна з основних умов здоров΄я людини, її довголіття, плідної праці. 

2. Поєднуйте у їжі, в правильному співвідношенні речовини, які входять до складу тканин людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, воду. 

3. Дотримуйтесь режиму харчування. Зумійте переконати свою дитину споживати всі пропоновані їй страви, навіть ті, які вона не любить, але які для неї необхідні й корисні. 

4. Не підгодовуйте дитину в проміжках навіть тоді, коли вона попросить їсти. Ласкаво поясніть, що їсти треба у відведений для цього час. 

5. Давайте тільки ту кількість їжі, яку дитина з΄їдає із задоволенням. 
6. Утримуйтесь від розмов про те, що дитина мало або майже нічого не їсть, бо вони шкідливі. 

7. Дотримуйтесь навичок гігієни харчування і виробляйте їх у дітей. 
8. Пам΄ятайте, що апетит частково залежить від сервірування столу, естетичного оформлення страв, уміння дитини користуватися виделкою, ложкою, володіння елементарними навичками культури споживання їжі. 
9. Підкреслюйте необхідність добре пережовувати їжу, не вживати надто гарячої чи холодної страви, не відкушувати великих шматочків, жувати із закритим ротом. 
10.Не забувайте, що найкориснішими є ті овочі і фрукти, які властиві нашому регіону, ростуть у наших садах. 

ОСОБИСТА ГІГІЄНА ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

  У людини ставлення до власного здоров’я формується з дитинства. Велике значення у збереженні та зміцненні здоров’я дитини має гігієнічне навчання та виховання. Це – обов’язок батьків.
  Особиста гігієна – це догляд за своїм тілом та дотримання його в чистоті. Шкіра захищає тіло людини від хвороб. Коли дитина бігає, стрибає, їй стає жарко і на шкірі з’являються крапельки поту. Крім того, на шкірі є тонкий шар жиру, так званого шкірного сала. Якщо шкіру довго не мити, на ній накопичуються жир і піт, де і затримуються частки пилу. Так, шкіра стає брудною, грубою і перестає захищати тіло.
   Щоранку діти повинні вмиватися: мити обличчя, руки, шию, вуха. Також необхідно робити це після прогулянок та увечері. Для процедури вмивання варто заздалегідь приготувати рушник і мило, за відсутності крана з водопровідною водою – кувшин або таз. Рушник слід вішати на гачок, а не накидати собі на шию чи плечі, бо на нього під час умивання потраплятимуть бризки води і він буде мокрим і брудним.    Умиватися краще роздягненим до поясу або в трусиках та майці. Спочатку варто гарно вимити руки з милом під струменем води, але в жодному випадку не мити руки в ємності. Руки слід намилювати один-два рази з обох боків та між пальцями, потім добре змити мильну піну та перевірити чистоту нігтів. І лише тоді, уже чистими руками, мити обличчя, вуха та шию. Після вмивання необхідно витертися насухо чистим, сухим рушником, який в кожної дитини має бути особистим. Якщо дитина добре вмивалася, то рушник залишатиметься чистим.

Кишкові захворювання

 Які найважливіші санітарно-гігієнічні правила потрібно виконувати в сімї, щоб уникнути гострих кишкових інфекцій:

1.Мити руки з милом.

2.Регулярно підстригати нігті.

3.Відучити дитину від шкідливої звички – гризти нігті.

4.Не купувати продукти у місцях стихійної торгівлі та продукти сумнівної якості.

5. Не вживати сире молоко, лише пастеризовані молочні продукти.

6. Перед вживанням фруктів, овочів і ягід слід ретельно вимити їх проточною водою, а потім обдати окропом.

7.При кулінарній обробці мяса,риби,молока температура повинна становити 100С. Заморожені продукти – повністю відтанути.

8.Готові страви краще вживати одразу,  страви кімнатної температури є середовищем для розмноження мікроорганізмів.

9.Розігрівати страви потрібно  при температурі не нижче за 100С.

10.Не зберігати готові страви поряд з сирими.

11.Порізи та дрібні рани на руках заклеювати бактерицидним пластирем, перш ніж готувати їжу.

12.Продукти харчування зберігати якомога далі від хатніх тварин, в ємностях, які щільно закриваються.

13.Зберігати продукти харчування, дотримуючись умов і термінів придатності, що вказані на упаковці.

14.Важливий фактор – чистота на кухні, чисті рушники для рук.

15.Використовувати воду гарантованої якості або додатково кипятити її.

  ГОСТРІ КИШКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ

       До гострих кишкових захворювань відносять такі захворювання як дизентерія, сальмонельози, черевний тиф, гастроентероколіти, Харчові токсикоінфекції та інші. Вони мають ряд загальних ознак:

Профілактика грипу та ГРВІ

Шановні батьки! Звертаємось до вас з проханням слідкувати за реальним станом здоров’я дітей. Вживати профілактичні засоби, порадившись з лікарем. У разі захворюваності дитини – вчасно звертатись до дільничого лікаря. З метою профілактики захворюваності дітей на гострі респіраторні захворювання та грип у дошкільному навчальному закладі проводяться заходи:

1. Контроль за реальним станом здоров’я дітей.

2. Контроль за виконанням режиму дня дошкільного навчального закладу.

3. Контроль за якістю прибирання в приміщеннях закладу.

4. Контроль за режимом провітрювання в групових приміщеннях.

5. Щоденна ранкова гімнастика.

6. Заняття з фізичної культури згідно розкладу занять.

7. Дотримання рухового режиму – чергування рухливих та малорухливих ігор протягом дня.

8. Дотримання послідовності під час одягання дітей на вулицю.

9. Перебування дітей на свіжому повітрі з урахуванням погодних умов та одягу дітей.

10. Вживання фітонцидів (цибуля, часник) .

11. Вживання кисломолочних продуктів .

Грип – це вірусне захворювання, що розпочинається раптово і бурхливо, супроводжується лихоманкою, головними, м’язовими, суглобним болями, підвищеною температурою.

Інфікуватися можна не тільки при чханні і кашлі хворого та користуючись його речами, але й перебуваючи в приміщенні чи транспорті, де нещодавно знаходився хворий.
Хвороба перемагає тих, у кого недостатньо сильний імунітет. Тому, щоб не захворіти на грип у період епідемічного підвищення цього захворювання, слід вдаватися до ефективних профілактичних заходів:

Допомога при зимових травмах 

     Низька температура, ожеледиця, бурульки – все це може стати причиною травмування дитини взимку. 
     До травмувань можуть призвести і приховані в снігу гострі предмети – гілки, металеві предмети, скло тощо. Через це після
того, як дитина повертається з прогулянки, варто завжди перевіряти наявність на її тілі дрібних поранень та, помітивши їх, 
оброблювати антисептиком.

При  переохолодженні 

  • Якщо дитина довго перебувала на морозі та існує ризик переохолодження, слід перенести її до теплого приміщення.
  • Потім слід замінити мокрий одяг дитини сухим і добре закутати її в шубу чи теплу ковдру.
  • Не слід намагатися швидко зігріти дитину – набирати гарячу воду у ванну чи заводити дитину у гарячий душ, інтенсивно розтирати її чи обкладати грілками. Такі дії можуть спричинити порушення серцевого ритму та внутрішньої кровотечі.

 Які щеплення входять до українського календаря щеплень?

Гепатит В 1 день, 1 міс., 6 міс.
Дифтерія 3, 4, 5, 18 міс., 6, 14, 18 років, далі кожні 10 років
Кашлюк 3, 4, 5, 18 міс.
Правець 3, 4, 5, 18 міс., 6, 14, 18 років, далі кожні 10 років
Поліомієліт – инактивированная (нежива) вакцина: 3,4 міс.; – оральная (жива) вакцина: 5, 18 міс., 6, 14 років
Гемофільна інфекція 3, 4, 5, 18 міс.
Кір 12 міс., 6 років
Краснуха 12 міс., 6 років, 15 років (дівчата)

Паротит (свинка) 12 міс., 6 років, 15 років (хлопці)

Туберкульоз 3-7 день, 7, 14 років 

Нормативно-правові документи про медичне обслуговування дітей

  • Лист МОЗ від 30.11.2007 № 4.25-58/3095 “Щодо прийому дітей, яким не зроблено щеплення, до дошкільного навчального закладу”.
  • Постанова КМУ від 14.06.2002 № 826″Про затвердження Порядку медичного обслуговування дітей в ДНЗ”.
  • Наказ МОЗ/МОН від 30.08.2005№ 432/496″Про організацію удосконалення медичного обслуговування дітей”.
  • Участь медичної сестри в адаптації нових вихованців

     Адаптація в дитячому садку – це процес пристосування дитини до нових умов та розпорядку дня, до вихователів і дитячого колективу, до форм співіснування, відмінних від тих, що існують у родині. На те, як легко та швидко малюк адаптується, впливають:

    – рівень психічного і фізичного розвитку;

    – загартованість організму;

    – сформованість навичок самообслуговування;

    – розвиненість навичок спілкування з дорослими та однолітками.

    Незвичність оточення, велика кількість нових вражень та вимого у дошкільному закладі, зазвичай нервують дитину та призводять до стресу. Щоб запобігти стресовим станам медична сестра здійснює медичний супровід крок за кроком.

    Крок 1. Надаємо матеріали для інформаційного стенду. 

    Оновлюється влітку стенд для батьків. Його наповнюють відомостями про те, які документи потрібні для вступу дитини до дитячого садка та що при цьому слід врахувати. Батьки повинні знати про необхідність призвичаювання дитини до розпорядку дня, подібного до розпорядку у дитячому садку, та введення до раціону харчування страв, що готують у дитячому садку.

    Щоб допомогти батькам підготувати дитину до відвідування дошкільного закладу, медична сестра складає і розміщає на стенді: 

    ДИТЯЧА ІСТЕРИКА: ЧОМУ ВИНИКАЄ І ЯК ПОДОЛАТИ

         Найчастіше істерики виникають у дитини надто розпещеної, обласканої, оточеної любов’ю, задарованої, особливо, якщо вона єдина в сім’ї. Усі бажання дитини батьки зазвичай неодмінно виконують. А якщо ні, вона змалку знає, що є такий чудовий спосіб вплинути на дорослих, як капризування. У таких випадках дорослі прагнуть розв’язувати всі проблеми «коханої» дитини – і не лише в дошкільному дитинстві, а й до самого вступу до вишу, а то й довше.

    У результаті дитина зростає інфальтильною, перед конфліктними і стресовими ситуаціями відуває повну розгубленість, тому й обирає перевірений нею спосіб захисту від неприємного – істерику.  

        Полярними до попереднього чинником, що провокує істерику, є жорстка вимогливість до дитини, якою сьогодні все частіше зложивають батьки. Вони обирають такий стиль виховання, по суті, з добрими намірами.

     Адже життя непросте, і що раніше дитина звикне до організованості, навчиться досягати мети, що більше знань отримає, то успішною буде в житті, прагнутиме завжди до більшого, і  як почуватиметься реалізованою і щасливою особистістю. 

    Звісно, схильність дітей до істерик залежить не лише від стилю виховання та сімейного клімату. Багато чого визначено зазделегідь. Зокрема, схильність дитини до істерик може бути пов’язана з типом нервової системи. Слабка і неврівноважена нервова система – додатковий чинник ризику. Значення має і темперамент. Так, холерики імеланхоліки більш схильні до істеричної поведінки, ніж флеглатики і сангвініки.


рекомендую