Медичний вісник

Про здоров’я ваших діток дбає старша медична сестра

Северіна Марина Петрівна

ІНФОРМУЄМО!

 

 

 

Лист МОН 1_9-154

Пам_ятка COVID-19 (1)

Наказ відділу освіти №36 від 12.03.2020 Про призупинення освітнього процесу у ЗЗСО, ЗДО, ЗПО (1)

Щеплення   АКДП все, щоповинні знати батьки про вакцину

     На сьогоднішній день багато батьків відмовляються від вакцинації, коментуючи свою незгоду на дитячі щеплення тим, що вони дуже небезпечні для здоров’я малюків. Щеплення АКДП відноситься до найбільш спірним. Мами і тата не впевнені, що ця щеплення так необхідна. Однак варто піддавати перевірці дитячий організм, адже зіштовхнувшись з небезпечними захворюваннями, від яких захищає АКДП, немає впевненості, що він зможе дати їм відсіч. Так чи варто довіряти цій щеплення? Давайте спробуємо розібратися.

АКДП – що це?

Вакцина АКДП призначена для попередження особливо небезпечних форм таких поширених хвороб, як коклюш, правець, дифтерія. А розшифровуватися вона, як «адсорбована коклюшно-дифтерійно-правцева вакцина». Закордонним замінником є Інфанрікс.

Для чого потрібна щеплення АКДС?

     Дифтерія, правець і коклюш – гострі захворювання, які носять інфекційний характер. Вони протікають досить складно, та і лікування вкрай важкий і тривалий. Дифтерія і коклюш – це інфекції, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Крім цього вони можуть спровокувати справжню епідемію, тривалість якої становить від двох до чотирьох років.

    Дифтерія супроводжується інтенсивним набряком глотки і гортані, істотним збільшенням лімфатичних вузлів і серйозною інтоксикацією всього організму. Ці симптоми можуть призвести навіть до летального результату. Крім того, великий ризик виникнення паралічу, збоїв в роботі серця, центральної нервової системи, а також нирок.

    При коклюші спостерігаються часті приступи спазматичного кашлю характеру. Такий кашель може зберігатися тижнями, заважаючи нормальній життєдіяльності. Велика ймовірність розвитку пневмонії, пошкодження мозку і виникнення судом. Особливу небезпеку захворювання становить для дітей до двох років.

    Однак у першу чергу вакцина АКДП є профілактичним заходом правця, який з усіх перелічених недуг вважається самим критичним для життя дитини. Правець передається контактним шляхом. Захворювання розвивається, коли збудник проникає до ушкоджених тканин, до яких не надходить кисень. Обумовити правець можуть поранення, обмороження, замети, опіки, уколи всілякими колючками. У немовлят правець може виникнути в результаті обрізання пуповини за допомогою нестерильних інструментів.

    Збудник виробляє токсин, який атакує нервову систему і провокує появу судом і напруги в абсолютно кожної м’язі тіла. Хворий нагадує «дугу», у нього спостерігається сильне потовиділення, а щелепи змикаються так, що їх неможливо нічим розтиснути. При цьому сильно піднімається температура тіла – вона може досягати позначки в 42 градуси. Проте найстрашнішим є той факт, що при цьому відбувається порушення функцій організму, включаючи дихальну і глотательную. Велика ймовірність коми або паралічу серця. У більшості випадків хвороба закінчується трагічно – смертю. І навіть найсучасніше лікування не може гарантувати позитивного результату.

    Якщо людина не щеплена, перебіг цих захворювань непередбачуваний. Якщо ж щеплення АКДП була зроблена, то організм може навіть і не помітити інфекцію або захворювання пройде досить легко і без наслідків. Саме тому ВООЗ рекомендує робити дану щеплення всім дітям без винятку.

Небезпечне захворювання кір: відмова від щеплення і його наслідки

     Останнім часом ситуація навколо щеплень загострюється. У засобах масової інформації описуються страшні ускладнення після такої медичної процедури, включаючи навіть летальні випадки. Треба сказати, що людство ще не придумало нічого, що могло б захистити його від важких недуг. У рідкісних випадках при проведенні процедури виникали страшні наслідки. Подібні ситуації змушують батьків задуматися про необхідність щеплення для дітей грудного віку. Проте невакцинованих дуже складно влаштувати в дитячий садок, тому основна частина батьків сприймає процедуру як належне. І все ж знаходяться ті, хто пише відмова від щеплення. Закон в цьому випадку на боці батьків. Звичайно, дитину можуть не взяти в дитячий сад, але це все ж не так погано, як загроза здоров’ю. Проте варто поглянути на це питання і з іншого боку. Наприклад, якщо дитині не проводилась вакцинація від кору, він цілком може заразитися цим важким захворюванням. Вірус зберігається в приміщенні протягом двох годин. Нещеплені діти практично всі хворіють на кір.

     Симптоми: У захворівшої дитини підвищується температура, з’являється кашель, сльозотеча, нежить, кон’юнктивіт. Всі ці ознаки бувають і при ГРЗ, але через 2-3 дні виникає висип на обличчі, голові, за вухами. Це важке захворювання з ускладненнями. Приймаючи рішення написати відмову від щеплення, треба знати про нього все. У дітей після народження зберігається імунітет. Якщо мама раніше хворіла на кір або ж прищеплювалася від цього захворювання, дитина протягом півроку не захворіє. Кір – це досить важке захворювання з такими ускладненнями, як втрата слуху і зору, отит, пневмонія і навіть розумова відсталість. Також при цій хворобі високий рівень смертності. Тому відмова від щеплення може з’явитися причиною летального результату.

     Перебіг захворювання: Прихований період інфекції – 9-11 днів. Ще на цій стадії можуть проявитися перші симптоми кору. У початковому, що не є специфічним періоді з’являються білясті цятки на слизовій щік, твердого та м’якого піднебіння, кон’юнктивіт. Також посилюється кашель і нежить, підвищується температура. Виникає висип на різних ділянки тіла в суворій послідовності. Спочатку вона охоплює обличчя, шию, тулуб, стегна, руки, стопи, гомілки. Плями неправильної форми зосереджені найбільше на обличчі, шиї і грудній клітці. В даний час відзначається зниження захворюваності на кір. Відмова від щеплення, якщо він буде набувати масового характеру, може змінити ситуацію не в кращий бік.

     Щеплення: Вакцинація проти кору проводиться дітям, які досягли 12-15 місяців. Друге щеплення роблять в 6 років. Імунітет зберігається протягом 25 років.

 Іноді після вакцинації спостерігаються такі реакції:

– висока температура;

–  кон’юнктивіт;

–  нежить;

–  кашель;

– блідо-рожевий висип.

     Всі ці явища зникають через 3 дні. Однак бувають і ускладнення, які призводять до алергічних реакцій, ураженням  нервової системи, судом. Іноді зустрічається і тромбоцитопенія. У разі забруднення відкритої ампули золотистим стафілококом може з’явитися синдром токсичного шоку, який здатний привести до летального результату.

     Висновок :Ускладнення, які бувають після вакцинації, іноді лякають людей. Зваживши всі «за» і «проти», вислухавши думку медиків, батьки приймають рішення щодо того, робити щеплення чи відмовитися від нього. Формально закон на стороні батьків, проте в реальному житті без щеплення  дитину не беруть до дитячого закладу. І це цілком виправдано, оскільки відсутність щеплення  може призвести до масового карантину.

     Шановні батьки, не вірте людям, які досить часто не є професіоналами, і які агітують Вас проти вакцинації.

     Вони на дають собі звіту, яке лихо може спіткати людей внаслідок не тільки повної, а навіть часткової відміни проведення щеплень. Діти і навіть дорослі знову почнуть масово хворіти на дифтерію, кір, поліомієліт та інші „керовані” інфекції і не всі вони після цього залишаться живі та здорові. Варто зауважити, що чим старше є людина, тим важче вона переносить будь-які хвороби, особливо інфекційні і тим частіше розвиваються ускладнення. Пам’ятайте, що в Україні використовуються лише безпечні та ефективні вакцини. Робіть щеплення собі і своїм дітям бо тільки так Ви можете запобігти інфекційним захворюванням.

 

/Files/images/medichna_stornka/harchuvannya/333.jpgЯК НЕ ЗАХВОРІТИ В ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ

  З точки зору медицини, віддавати дитину в дитячий дошкільний заклад треба або в 3 місяці (як це відбувалося 30 років тому, коли мами майже відразу виходили на роботу), або в 4,5 роки. На перший варіант навряд чи хто-небудь сьогодні погодиться. Тому розберемо другий варіант, який є кращим.

   У чому, власне, головна небезпека?У зануренні вашої домашньої дитини в агресивне вірусно-мікробне середовище, яке, до того ж, кожні 3-4 тижні оновлюється. Для того, щоб протистояти цьому середовищу, потрібно мати добре працюючу імунну систему, яка дозріває більш-менш до зазначеного терміну. ​​

  Крім цього (і це дуже важливо) дитина до цього часу дозріває для психологічної роботи з нею – ви можете переконати її в необхідності вашого вчинку, та й вона сама тягнеться до однолітків, шукає спілкування. Дитячий сад швидше стане для неї джерелом позитивних емоцій, що саме по собі сприяє боротьбі з інфекцією.Дитина постійно плаче, знаходиться в стані стресу від розлуки з батьками – відмінна здобич для вірусів і мікробів.

 Але чи можна що-небудь зробити, якщо необхідно віддати дитину в дитячий заклад раніше? Думаю, що так.

  У першу чергу хочеться сказати про загартовування. Адже тривале перебування дитини на свіжому повітрі, чисте і прохолодне повітря в кімнатах, бігання босоніж по підлозі і т. д. – повинні увійти в життя вашої дитини якомога раніше, тим більше якщо ви заздалегідь знаєте, що їй належить рано піти в дитячу установу.

  Ще одна важлива деталь – привчайте, наскільки можливо, свою дитину до контактів з іншими дітьми (запрошуйте їх у гості, спілкуйтеся на дитячих майданчиках і т.д.). Малюк отримує психологічний досвід – і одночасно тренується його імунна система.

 Нарешті, існує і медикаментозний метод зміцнення імунітету, своєрідні щеплення проти вірусів і мікробів, найчастіше викликають респіраторно-вірусні захворювання – головний бич дітей, що пішли в дитячий заклад. До таких препаратів відноситься, наприклад, Рибомуніл, IRS-19 та ряд інших.

 Головна особливість цих препаратів полягає в тому, що вони містять ДНК мікробів і вірусів та їх оболонок, що викликають утворення як негайного, так і відстроченого імунітету. На відміну від багатьох інших імуномодуляторів подібні препарати нешкідливі, тому що підвищують опірність організму до вірусів і мікробів природним чином.

  Існують і інші маленькі хитрощі промивання носоглотки дитини 0,85-1% розчином кухонної солі після приходу з дитячого закладу, змазування зовнішніх відділів носових ходів оксоліновою мазю, вітамінізація організму.

 І ще одне. Якщо дитина все-таки захворіла, не тримайте її у будинку 3-4 тижні. Досить кількох днів. Адже за місяць в дитячому колективі з’являться вже інші віруси і мікроби, перед якими ваша дитина беззахисна, і можливий новий спалах хвороби.

Однак якщо респіраторні захворювання протікають важко, ускладнюються астматичним синдромом, якщо загострюються хронічні захворювання, подумайте, чи варте відвідування дитячого садка, подальших проблем зі здоров’ям.

 

Як говорити про короновірус-19 з маленькими дітьми

coloring book


рекомендую