ПРО COVID-19
Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Постанова головного державного санітарного лікаря № 42 від 30.07.2020 року
З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-I9) у навчальному 2020-2021 році суб’єкти, що відповідальні за влаштування, утримання закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти (далі – заклади освіти), мають здійснювати свою діяльність з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
https://pedpresa.ua/202910-rekomendatsij-moz-shhodo-organizatsiyi-protyepidemichnyh-zahodiv-u-zakladah-osvity.html
В Україні посилили карантинні заходи, які почали діяти з 22 червня.
Перелік правил роботи для дитячих садочків під час адаптивного карантину для працівників:
- заборонено перебування в приміщенні дитячого садка без маски!
- температурний скринінг перед початком зміни;
- дезінфектор на вході;
- дезінфекція поверхонь кожні 2 години та після занять;
- вологе прибирання з дезінфектором в кінці зміни;
- регулярне провітрювання приміщень;
- недоступність для дітей місць використаних ЗІЗ;
- тимчасове відсторонення осіб з груп ризику;
- миття рук і обробка дезінфектором кожні 2 години;
- п’ятиденний запас ЗІЗ;
- рідке мило та паперові рушники в санвузлах;
- утримання від контакту з хворими;
- самоізоляція при симптомах респіраторного захворювання.
ШАНОВНІ БАТЬКИ, КОЛЕГИ!
З 1 липня 2020р. заклад дошкільної освіти № 6 “Зірочка” відновив роботу і починає працювати в умовах адаптивного карантину.
З метою запобігання поширення коронавірусу у закладі вводиться особливий режим роботи у період адаптивного карантину. Для цього, затверджений особливий графік прийому дітей.
У зв’язку з відкриттям закладу в умовах адаптивного карантину, переконливо просимо вас дотримуватись наступних правил:
- Перш ніж привести дитину в заклад дошкільної освіти, будь ласка, зверніть увагу на стан її здоров`я. За найменших підозр у дитини та членів усієї родини захворювань (ГРВІ, нежить, підвищення температури тощо), необхідно звернутися до сімейного лікаря та обов’язково попередити вихователя чи медичного працівника закладу і вжити заходів щодо самоізоляції.
- Дотримуйтесь затвердженого графіку прийому дітей, зберігаючи дистанцію з працівниками та іншими батьками 1,5 м. Уникайте скупчення людей.
Рекомендуємо уникати близького контакту з працівниками дошкільного закладу та іншими батьками і дітьми.
- Ранковий прийом дітей буде здійснюватися старшою медичною сестрою і вихователем групи на території ЗДО, за межами приміщення, згідно затвердженого графіку, що доведений до вашого відому. Вранці та кожні чотири години упродовж дня, дітям буде проводитись температурний скринінг. Діти, з температурою тіла понад +37,2°С та з ознаками соматичних захворювань, будуть ізольовані. Батьки зобов’язані негайно забрати дитину з дитячого садка та звернутися до сімейного лікаря.
- Для батьків та інших супроводжуючих осіб, вхід у приміщення дошкільного закладу – заборонений. Забирати дітей ввечері, лише на вулиці, або при вході до дитячого садка.
- Батьки, або особи які їх замінюють, що супроводжують дитину, на території закладу повинні бути в захисних масках (у тому числі саморобних), так, щоб були покриті ніс та рот, відповідно до карантинних вимог. Необхідно надавати вихователеві правдиву інформацію стосовно стану здоров’я дитини та членів родини.
- У зв’язку з правилами та умовами адаптивного карантину, в закладі буде проводитись систематична дезінфекція обладнання та приміщень, тому батькам варто надавати медичному працівнику інформацію щодо можливих алергічних реакцій у дітей на миючі , дезінфікуючі засоби та антисептики.
- Забороняється приносити з дому іграшки, їжу, гаджети та інший матеріал (олівці, книги, тощо) окрім особистих речей: одяг, змінне взуття, паперові та вологі серветки, головний убір. Особисті речі дитини складати в індивідуальний дитячий рюкзачок, а не передавати в пакеті вихователю.
8.Важливо повідомити вихователям свої достовірні мобільні номери телефону, або інших членів родини для зв’язку у разі виникнення непередбачуваної ситуації (погіршення стану здоров’я дитини, тощо).
- З метою отримання оперативної інформації про зміни в організації роботи ЗДО (режим, освітній процес тощо) щоденно переглядайте офіційний сайт закладу, сторінку вихователя Вашої групи в Viber, де буде розміщено відповідну інформацію.
- Для вирішення нагальних питань, отримання інформації стосовно роботи закладу звертайтесь до адміністрації в телефонному режимі або он-лайн.
- Контактний телефон ЗДО: (054 48) 7-97-43 e-mail: dnzzirochka@i.ua.
12. Обмежіть перебування дітей в громадських місцях. Це є небезпечним для їх і вашого здоров’я, навіть під час послаблення карантину.
Шановні батьки! Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти власне здоров`я та здоров’я дітей!
З 25 травня садочки в Україні почали відновлювати роботу, зважаючи на епідеміологічну ситуацію в регіоні. Серед рекомендацій щодо роботи дитсадків на період адаптивного карантину – дотримання дистанції між дітьми під час занять, харчування та ігор.
Замінити сенсорні ігри й тактильні контакти неможливо. Проте їх нестачу можна частково компенсувати за допомогою ігор і спеціальних занять, які даватимуть відчуття безпеки, близькості й трансформуватимуть напругу. МОН, UNICEF Ukraine та ГО “Смарт Освіта” зібрали ігри та заняття, які допоможуть дошкільнятам адаптуватись до нових умов.
Переглянути та завантажити збірник можна за посиланням:
uni.cf/2MqmRDv
Через пандемію COVID-19 заклади дошкільної освіти були змушені припинити свою роботу на час карантину. Діти провели вдома щонайменше 2,5 місяці. Зараз частині регіонів Україні дозволено відновити роботу садочків.
ЮНІСЕФ разом із дитячим та сімейним психологом Світланою Ройз, ГО “Смарт Овіта” та Міністерством освіти і науки підготували рекомендації для вихователів про те, як підготуватись до безпечного повернення в садочки. Ці рекомендації покликані допомогти педагогам спланувати свою роботу.
Книга для завантаження, розміщена нижче
Шановні педагоги і батьки!
До вашої уваги рекомендації ЮНІСЕФ для завантаження, розміщені нижче!
Діти_ повертаються до дитячого садка-Opening of Kindergardens (1)
Міністерство охорони здоров’я оприлюднило перелік правил роботи дитячих садочків під час адаптивного карантину, які відкриються з 25 травня.
МОЗ затвердило певні правила”, – йдеться у повідомленні.
Отож, встановлюються наступні правила:
- Для дітей:
▪️ температурний скринінг (перед прийомом та кожні 4 години);
▪️ обмеження самостійного доступу до дезінфекторів;
▪️ навчання заходам безпеки в ігровій формі;
▪️ гнучкий графік прогулянок та занять;
▪️ обмеження кількостій дітей у групах;
▪️ максимально можливе дистанціювання;
▪️ обмежена кількість занять та ігор з фізичним контактом;
▪️ обмежене одночасне харчування та перебування за одним столом;
▪️ заборона м’яких іграшок;
▪️ повна відмова від багаторазових рушників;
▪️ відмова від килимів з довгим ворсом;
▪️ використання змінного взуття у приміщеннях;
▪️ збільшення кількості прогулянок і занять просто неба.
- Для супроводжуючих осіб:
▪️ обов’язково маски або респіратори;
▪️ заборона масових заходів за участю батьків;
▪️ ранковий прийом та передача дітей в кінці дня на вулиці;
▪️ батьківські збори – дистанційно.
- Для працівників:
▪️ температурний скринінг перед початком зміни;
▪️ дезінфектор на вході;
▪️ дезінфекція поверхонь кожні 2 години та після занять;
▪️ вологе прибирання з дезінфектором в кінці зміни;
▪️ регулярне провітрювання приміщення;
▪️ централізований збір використаних ЗІЗ;
▪️ недоступність для дітей місць використаних ЗІЗ;
▪️ тимчасове відсторонення осіб з груп ризику;
▪️ миття рук і обробка дезінфектором мінімум що 2 години;
▪️ п’ятиденний запас ЗІЗ;
▪️ рідке мило та паперові рушники в санвузлах;
▪️ утримання від контакту з хворими;
▪️ самоізоляція при симптомах респіраторного захворювання.
Джерело: https://www.unn.com.ua/uk/news/1870979-u-moz-povidomili-rozgornutiy-perelik-pravil-roboti-ditsadkiv-pid-chas-karantinu?fbclid=IwAR2TciIppaZTPZMJTPo7bYvH-6eB-9UV8g8GT5n_86RQi1Gj35Tfr0JdmYo#.XsqJ83o_wWw.facebook