Інструктор з фіз. культури пропонує

Інструктор з фізичного виховання

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ 
 
Щоденно разом із дітьми виконуйте ранкову гімнастику,* здійснюйте загартовуючи процедури; виходьте на прогулянки;* залучайте дітей до виконання основних рухів – вправляйте в ходьбі, бігу, стрибках, повзанні, лазінні, рівновазі, вправах із м’ячем;* разом з дітьми здійснюйте пішохідні прогулянки, туристичні походи;грайте в рухливі, спортивні ігри;* облаштуйте в квартирі спортивний куточок;* катайтеся разом з дітьми на велосипедах, роликах; грайте у бадмінтон, теніс, футбол, баскетбол, з м’ячем; плигайте на скакалці; плавайте та грайте на воді;* беріть участь разом з дітьми у проведенні свят, розваг, днів здоров’я, зборах, конференціях, лекціях з питань здоров’я, фізичного виховання дітей, організованих у дошкільному закладі.
 
Загартування Якщо ви бажаєте бачити свою дитину фізично міцною і здоровою загартовуйте її.Для цього можна широко використовувати натуральні природні фактори – повітря, воду, сонце. Привчаючи дитину ще з раннього віку до свіжого повітря, холодної води, виховуйте у неї вміння долати труднощі. Але перш ніж розпочати загартовування обов’язково побесідуйте з лікарем. Позитивний ефект від загартовування отримаєте тільки в тому випадку, якщо його проводити систематично з врахуванням індивідуальних особливостей вашої дитини.
Необхідно: 1. Врахувати вік, стан здоров’я. 2. Постійно проводити загартовуючі процедури. 3. Поступово збільшувати силу впливання природного фактору.

Користь рухливих ігор на повітрі

 

       Якщо діти мало перебувають на свіжому повітрі, вони стають млявими, блідими, часто хворіють на недокрів’я. Діти, які значну частину часу проводять на свіжому повітрі – біля річки, в парку, на городі, в саду, в лісі тощо, – енергійні, бадьорі, життєрадісні. В них, зазвичай, добрий апетит і міцний, здоровий сон.

    Свіже, чисте повітря посилює і активізує процеси дихання, кровообігу, обмін речовин, діяльність м’язово-рухового апарата дитини.

        Перебування на відкритому повітрі зміцнює нервову систему дитини, загартовує її організм, підвищує опірність організму проти інфекційних захворювань.

     Відомо, наприклад. що ті діти, яких батьки занадто оберігають від значних коливань температури повітря і завжди надмірно тепло одягають, частіше хворіють на грип, ангіну, бронхіт; такі діти мерзнуть тоді, коли інші почувають себе добре.   

 

Особливо корисні рухливі ігри на повітрі, спорт, фізичні вправи, сон на повітрі, регулярне провітрювання приміщень, де перебувають діти. Необхідно старанно провітрювати приміщення під час прибирання.

Десять порад батькам від інструктора з фізичної культури

1. Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою, у жодному разі не проявляйте зневагу до фізичного розвитку, так як приклад дорослих в цьому питанні надзвичайно важливий. Як ви ставитеся до фізичної культури, так буде ставитися до неї і ваша дитина. Часто дитина живе під вантажем заборон: “не бігай”, “не шуми”, “не кричи голосно”. Обмеження потреби у самовираженні особливо позначається на зниженні самооцінки і активності підростаючої людини. Ви повинні добре знати потреби і можливості своєї дитини і як можна повніше враховувати їх.

2. Всебічно підтримуйте в своїй дитині високу самооцінку – заохочуйте будь-яке його досягнення, і у відповідь ви отримаєте ще більше зусиль.

Висока самооцінка – один із потужних стимулів для дитини виконувати будь-яку роботу, будь то домашнє завдання або ранкову гігієнічну гімнастику.

На заняттях фізичною культурою витримуйте єдину лінію поведінки «обох батьків», не допускайте протилежних розпоряджень (мама – “вистачить бігати”; тато – «побігай ще хвилин п’ять»).

 

Єдина думка батьків сприяє підвищенню інтересу дитини до фізкультурних занять.

3. Спостерігайте за поведінкою і станом своєї дитини під час занять фізичними вправами, спробуйте зрозуміти, чому дитина вередує, не виконує, здавалося б, елементарних розпоряджень батьків, яка причина її негативних реакцій (втома або якесь приховане бажання – наприклад, дитина хоче швидше закінчити заняття фізкультурою, щоб дивитися цікаву програму). Не шкодуйте часу і уваги на те, щоб встановити з нею душевний контакт.

4. У жодному разі не наполягайте на продовженні тренувального заняття, якщо дитина не хоче займатися. З’ясуйте причину відмови, виправте її і лише після цього продовжуйте заняття.

5. Не сваріть свою дитину за тимчасові невдачі.

Пам’ятайте: дитина робить тільки перші кроки в невідомому, для неї світі, а тому вона болісно реагує на те, що навколишні вважають її слабкою і невмілою. Дайте дитині зрозуміти, що ви поважаєте її почуття, бажання, думки і рахуєтеся з ними.

6. Визначте індивідуальні пріоритети дитини у виборі фізичних вправ.

Хоча практично всім дітям подобаються рухливі ігри, але деяким з них не вистачає якихось якостей, фізичної сили.

Не відмовляйте дитині в проханнях купити їй гантелі або навісну перекладину для підтягування (вона хоче наслідувати свого улюбленого героя книги або кінофільму в силі і спритності).

 7. Не змінюйте занадто часто набір фізичних вправ, нехай дитина виконує комплекс вправ, що їй подобається, як можна більше, щоб міцно засвоїти вивченi рухи.

8. Вимагайте, щоб дитина, дотримуючись культури виконання фізичних вправ, не допускала недбалості, виконання абияк, все робила “на відмінно”.

9. Не перевантажуйте дитину, враховуйте її вік, настрій, бажання. Не застосовуйте до неї суворих заходів, намагайтеся привчатиїїдо фізичної культури власним прикладом.

10. Пам’ятайте три непорушних правил закону, які повинні супроводжувати вас у вихованні дитини: розумiння, любов i терпiння!

 

 

Посилання:

Спортивні ігри взимку

10 порад батькам щодо загартування

Здоров’язбережувальні технології

Перелік фізкультурного обладнання

Домашній стадіон.

     Інтерес дитини до фізичних вправ формується спільними зусиллями вихователів і батьків. Спортивний куточок вдома допомагає розумно організувати дозвілля дітей, сприяє закріпленню рухових навичок, отриманих в ДНЗ, розвитку спритності, самостійності. Обладнати такий куточок нескладно: одні допомоги можна придбати в спорт.магазині, інші зробити самим. По мірі формування рухів і розширення інтересів дитини куточок слід поповнювати більш складним інвентарем різного призначення.

ВЕЛИКИЙ КУБ (зі сторонами 40/ 40см, висота 20-30см) використовується дитиною для влізання, зістрибування.

ВЕЛИКИЙ М’ЯЧ У СІТЦІ підвішується на шнурі в дверному отворі. Малюк відштовхується, добре витягнувшись, а потім, підстрибнувши, дістає до нього. Спочатку м’яч висить на рівні піднятої руки дитини, а потім після освоєння рухів, його слід підняти вище на 5-8см.

НАДУВНЕ КОЛОДА (довжиною 1-1,5 м) для переповзання, переступання. Дитина сидить на ньому, катає, відштовхує.

ДОШКА (довжиною 1,5-2м, шириною 30-20см) для ходьби, переступання і повзання. Для ускладнення один кінець дошки піднімають на висоту 10-15см.

ДРІБНІ ФІЗКУЛЬТУРНІ ПОСІБНИКИ:

КОЛЬОРОВИЙ ШНУР-КОСИЧКА (довжиною 60-70см) для виконання вправ, а зробивши коло – для стрибків, пролазання.

ДРАБИНКА – СТРЕМ’ЯНКА (ширина прольоту 45см, висота 100-150см, відстань між поперечинами 12-15см, діаметр 2,5-3 см).

ДРАБИНКА ДЛЯ ПЕРЕСТУПАННЯ (з двох товстих шнурів і «перекладин» з тасьми, що встановлюються частіше або рідше).

Розташовувати куточок слід по можливості ближче до світла, щоб був приплив свіжого повітря.

 Вправи на снарядах, що вводяться поступово, спочатку виконуються дітьми під керівництвом або наглядом дорослих, а після успішного освоєння діти можуть займатися самостійно.

 У спільних заняттях батьків і дітей укладений великий виховний сенс. Навіть самий маленький дитина прагне позмагатися з татом, мамою, братом або сестрою. Домашній стадіон – це радість спілкування на ґрунті зміцнення здоров’я. Головне не змушувати дітей подовгу займатися на снарядах: до появи відчуття втоми і не більше!

 З самого початку у дитини не повинно бути негативних емоцій від надмірно високих або занадто малих навантажень, неправильної методики занять, відсутності їх періодичності, тому батьки повинні добре підготуватися до того, щоб почати займатися з ним.

 

–          м’ячі різних розмірів (від маленького тенісного до великого надувного м’ячі для малюків і набивного м’яча масою 1кг для дітей по старше)

–          обручі різних діаметрів (15-20см, 50-60см)

–          палиці різної довжини (25-30см, 70-80см, діаметр 2,5 см)

–          скакалки

 

–          мішечки для метання (маленькі 6/9 см, маса 150г) для розвитку правильної постави, носячи їх на голові (великі 12/16см, маса 400г).

ПОРАДИ БАТЬКАМ В ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З ФІЗИЧНОЇ

КУЛЬТУРИ ВДОМА

 

  1. Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою, у жодному разі не проявляйте зневагу до фізичного розвитку. Як ви ставитеся до заняття фізкультурою так і дитина буде до неї відноситися.
  2. Всебічно підтримуйте в своїй дитині високу самооцінку, заохочуйте  будь – яке її досягнення, і у відповідь ви отримаєте ще більше зусиль. Висока самооцінка – це великий стимул для виконання любих завдань. Будь то допомога по господарству, або ранкова зарядка. Витримуйте єдину лінію поведінки обох батьків, не допускайте протилежних розпоряджень ( мама – « вистачить бігати», тато – « побігай ще трішки»).
  3. Спостерігайте за поведінкою і станом своєї дитини під час виконання фізичних вправ, спробуйте зрозуміти , чому дитина вередує, відмовляється виконувати найпростіші вправи. Можливо вона погано почувається.
  4. У жодному разі не наполягайте на продовженні тренування, якщо дитина відмовляється. З’ясуйте причину такої поведінки, виправте її, а потім продовжуйте.
  5. Не сваріть свою дитину за тимчасові невдачі. Пам’ятайте: дитина тільки вчиться. А той хто вчиться завжди допускає помилки.
  6. Рахуйтеся з індивідуальними пріоритетами своєї дитини. Не нав’язуйте їй своїх нездійснених мрій дитинства. Якщо дитина обрала той чи інший інвентар не суперечте їй.
  7. Не змінюйте дуже часто комплекс вправ . Нехай дитина добре засвоїть вивчене.
  8. Вимагайте від дитини культури виконання фізичних вправ. Не дозволяйте виконувати аби як.
  9. Не перенавантажуйте дитину, враховуйте її вік, настрій, бажання. Не застосовуйте до неї суворих заходів, намагайтесь привчати її до фізичної культури власним прикладом.

10.Пам’ятайте три непорушні правила у вихованні дитини: розуміння, любов і терпіння.